Застосування коріандру
Коріандр — однорічна трав'яниста рослина із сильним специфічним ароматом. Його молоді недозрілі насіння мають неприємний запах. У їжу використовують зелень, яка не тільки ароматизує страви, а й збагачують їх вітамінами. Її можна також сушити для приготування з неї гострих соусів.
Але коріандр культивують переважно для отримання насіння, яке містить до 2% ефірних олій. Їх застосовують для приготування маринадів, ароматизації сирів, кондитерських виробів.
У медицині відвар із насіння — гарний засіб для поліпшення травлення, як відхаркувальний і протигеморойний, а настоянка з них — як заспокійливий і протисудомний засіб під час істерії.
Різновиди коріандру трапляються в культурі під різними назвами: у Вірменії — кіндз, в Грузії — кіндзі, в Азербайджані — кишень, на Україні — кишеньку.
Корисні властивості коріандру
- Для лікування запалення шкіри. Цинеол, один з 11 компонентів ефірних олій, і лінолева кислота, наявні в коріандрі, і вони мають протиревматичні та протиартритні властивості. Вони допомагають зменшити набряк, який викликаний унаслідок артриту, поганої роботи нирок, анемії. Також доведено, що коріандр є прекрасною речовиною, щоб бути ефективним під час сечовипускання або у разі звільнення надлишкової води з організму. Скорочення запалення шкіри може призвести до збільшення функціонування, зниження дискомфорту та поліпшення зовнішнього вигляду шкіри.
- У разі шкірних захворювань. Дезінфікувальні, антисептичні, протигрибкові й антиоксидантні властивості коріандру ідеальні для з'язування шкірних захворювань, як-от екзема, сухість і грибкових інфекцій.
- Для зниження рівня холестерину. Деякі з кислот, наявних у коріандрі, як-от лінолева кислота, олеїнова кислота, пальмітинова кислота, стеаринова кислота й аскорбінова кислота (вітамін С), дуже ефективні в зниженні рівня холестерину в крові. Вони також знижують рівень поганого холестерину (LDL), накопичення вздовж внутрішніх стінок артерій і вен, що й може призвести до серйозних серцево-судинних проблем, наприклад, атеросклерозу, інфарктів та інсультів. Що ще важливіше, коріандр допомагає підняти рівень здорового холестерину (HDL), який працює як модна лінія оборони проти низки небезпечних умов.
- У разі діарея. Деякі компоненти ефірних олій, знайдені в коріандрі, як-от борнеола та ліналоол, здатні допомогти в травленні, налагодити функціонування печінки, а також допомагають скоротити понос. Це також корисно в лікуванні діареї, викликаної мікробними та грибковими діями, позаяк компоненти, як-от цинеол, боронеол, лимонен, альфа-пінена мати антибактеріальну дію.
- За високого артеріального тиску. Під час вживання коріандру було показано, що він здатний знизити артеріальний тиск у багатьох пацієнтів, які страждають на гіпертонію. Взаємодія іонів кальцію в периферичній і центральній нервовій системі, розслаблюють напругу кровоносних судин, у такий спосіб зменшуючи шанси до появи серцево-судинних захворювань, зокрема інфарктів і інсультів.
- У разі виразок у роті. Цитронетил (Citronelol), компонент ефірних олій у коріандрі, є прекрасним антисептиком. Крім того, інші компоненти мають антимікробні та цілющі властивості, які тримають рани та виразку в роті від погіршення. Вони допомагають прискорити процес загоєння виразок, а також освіжають дихання. Хоча цей варіант лікування й не широко використовуються в медицині, варто зазначити, що коріандр часто використовується як антисептичний у разі анемії. Коріандр містить високий рівень заліза, який безпосередньо допомагає людям, які страждають від анемії. Низький вміст заліза в крові може призвести до вдихання, ділене серцебиття, втоми та зменшення когнітивних функцій. Залізо також приносить користь належним функціям інших органів і систем, водночас підвищує енергію і силу, і сприяє здоров'ю кісток.
- Антиалергічні властивості. Численні дослідження показали, коріандр мати сильні антигістамінні властивості, які можуть зменшити незручно вплив сезонної алергії та сінної лихоманки (риніту). Олія коріандру також може бути використана для зменшення алергічних реакцій, пов'язаних із рослинами, комахами, харчовими та іншими речовинами, які можуть викликати алергічні реакції на шкірі або під час вживання.
- Захист від сальмонели. Сальмонела є однією з найнебезпечніших причин хвороб шлунка в продуктовому світі. Коріандр має незвично високий рівень додеценалю, природний склад, якого насправді удвічі потужніший за антибіотик. Додаючи коріандр у свій звичайний раціон, ви захистите ваше тіло від жахливо незручних і навіть смертельних захворювань, пов'язаних із цією смертельною бактерією.
- Здоров'я кісток. Як багате джерело кальцію, коріандр має велике значення для людей, які хочуть захистити цілісність своїх кісток. Кальцій та інші необхідні мінерали, знайдені в коріандрі є невіддільними компонентами під час росту кісток. Також насіння коріандру здатне запобігати деградації серйозних кісткових захворювань, як-от остеопороз. Додавання навіть невеликої кількості коріандру до раціону може допомогти зберегти ваші кістки здоровими та сильними на довгі роки.
- Для лікування віспа. Ефірні олії в коріандрі багаті на антимікробні, антиоксидантні, антиінфекційні та детоксикаційні компоненти та кислоти. Наявність вітаміну С і заліза в коріандрі, здатні зміцнити імунну систему, а також ці допомогти запобігти та вилікувати віспу, зменшити біль і надати заспокійливу дію на хворих на віспа. У місцях, де відбуваються спалахи віспа, дослідження показали, величезну кількість вітаміну С мають певну лікувальну дію над віссю в сотнях різних випадків.
- У разі порушень менструального циклу. Коріандр є природним стимулятором і він регулює належну секрецію з ендокринних залоз, і, допомагає регулювати відповідні менструальні цикли, водночас знизити біль у цей період.
- Для догляду за очима. Коріандр є гарним джерелом антиоксидантів, вітаміну А, вітаміну С і мінеральних речовин, як-от фосфор, які запобігають розладам зору, дегенерації жовтої плями, що сприяє зменшенню навантаження та стресу на очах. Є також бета-каротин у листі коріандру, який перешкоджає низці інших захворювань, які впливають на очі, і може навіть звернути наслідки деградації зору в пацієнтів, що старіють.
- Під час кон'юнктивіту. Як уже згадувалося раніше, коріандр є дуже добрим дезінфікувальним засобом і має антимікробні властивості, які захищають очі від заразних хвороб, як-от кон'юнктивіт. Олія коріандру є одним з основних компонентів цілої низки продуктів з догляду за очима. Рівнінь цукру в крові (діабет). Коріандр має стимулювальну дію на ендокринні залози, а також впливає на секрецію інсуліну. Насіння коріандру регулює належне засвоєння й поглинання цукру. Ця властивість є надзвичайно корисною для пацієнтів, які страждають від діабету.
Інші переваги:
- Допомагає у вилитті виразки, у разі хватку, спазмам, діє як відхаркувальний, а також здатний захистити печінку, завдяки своїм антиканцерогенним, протисудомним, антигістамінним властивостям.
- Вважається природним афродизіаком і традиційно використовується в певних комбінаціях з іншими травами для підвищення лібідо людини.
- Є популярним засобом у запобіганні нудоти, блювоти та іншим захворюванням шлунка. Його багатство біологічних активних сполук означають, що нові переваги для здоров'я завжди виявляються в цьому потужному джерелі.
- На додаток до цих аспектів, що стосуються здоров'я шлунка, свіже листя коріандру чудова закуска, щоб ваш кишківник був підготовлений до великої кількості їжі.
Основні | |
---|---|
Виробник | БЕТ |
- Ціна: 9,10 ₴