Короткий опис орегано
Орегано, або материнка, звичайна в дикому вигляді росте в Скандинавії, у Північній Америці. У дикому вигляді ведмедик також поширений у Мексиці. Місце походження — помірний і субтропічний пояс Євразії. Найзапаховіші материнки ростуть на півдні Італії, облюбувавши вапнякові схили із сонячної сторони. Душиця — улюблена приправа італійської кухні, але вона дуже популярна і в Європі. На кухні запашницю використовують у висушеному вигляді, але у свіжому вигляді вона має яскравіший запах. Рекомендується під час приготування томатів, сирів, овочів, м'яса, риби.
Доросла рослина досягає 50 см заввишки. Готують приправу за допомогою просушування зелені разом із квітами, для цього їх підвішують у місці з гарною циркуляцією повітря. Після висушування видаляють потовщені стебла. Зберігають тільки в герметичному посуді.
Вирощування орегано
Найкраще росте у вапняковому, м'якому та сухому ґрунті, але водночас орегано дуже невибаглива до зовнішніх умов рослина. Розмножується насінням. Найкращий період для посіву — рання весна. Ще один спосіб розмноження — висаджування чагарників.
Застосування орегано
В італійській, французькій та іспанській кухні орегано активно використовується як приправа. Додається до страв із квасолі та бобів, томатів, м'яса та риби, а також у соус до макаронів. Використовуються листя орегано і для домашнього консервування, солення огірків, для надання квасу особливого аромату.
Але головною перевагою материнки є її лікарські властивості. Вона здатна допомагати у разі найрізноманітніших хвороб.
Для цього треба рослина своєчасно загоїти. Зрізати квітучі пагони, точніше їхні верхівки. Зібрана сировина сушиться під навісом, тобто в місці, захищеному від сонячних променів.
Допомогти материнка може від найрізноманітніших захворювань. Це грип і застуда, коли використовується потогінний ефект і відхаркувальна дія, усувається нежить і біль у горлі. Для приготування відвару дві столові ложки материнки заливаються склянкою окропу, потім усе це прогрівається на водяній бані сорок п'ять хвилин, охолоджується й проціджується. Приймають засіб по півстокану за двадцять хвилин до їди двічі на день. Відвар має бути теплим. Від захрипності голосу чудово допомагає аналогічний відвар, приготований на молоці.
Крім простудних захворювань, материнка допомагає у разі кишкових інфекцій із високою температурою, що свербить, та фурункула, екземи та інших шкірних захворювань. Чудово відвар материнки підходить для промивання ран.
Можна траву материнки заварювати як чай. У цьому вигляді вона має заспокійливу дію, знімає зубний біль і судоми, нормалізує сон, допомагає від газів у кишківнику та у разі закрепів, а також допомагає позбутися холециститу.
За такої кількості корисних властивостей деякі люди забувають, що це ліки. Літрами пити настій не треба, максимум одна або дві чашки на день. Вживання у великих кількостях знижує цікавість до сексу. Не слід запашницям застосовувати вагітним жінкам.
Орегано — Корисні властивості
Орегано — це багаторічна рослина сімейства губоцвітних, відома та під іншою назвою — душица. Воно має кілька підвидів, які розрізняються за запахом і місцем вирощування. Родом орегано з південних і центральних зон Європи та країн Середземномор'я. Висота його досягає 80 см, листя еліптичної форми, квіти червоні або білі. Улюблене місце його вирощування — спійми річок, лісові обушки, цвіте з червня до серпня, тоді ж і заготовлюється. Орегано має тонкий, пряний аромат і злегка гіркуватий смак. Використовують його як приправу до різних страв, як лікарський і профілактичний засіб. Широко застосовується ця рослина в косметології — на її основі виробляють туалетні води, зубні пасти, засоби для догляду за шкірою, лосьйони.
Використання орегано в кулінарії
Орегано — досить демократична приправа, яку можна додавати в різні страви. Використовують її в перших, других стравах, у салатах, соусах, до м'яса, ковбас. Додають орегано в тісто під час випікання хліба, надаючи йому чудового смаку. В Італії дуже широко використовується орегано- піца без цієї приправи обійтися просто не може. Вона добра до шашликів, салатів, омлетів, овочевих страв, типу рагу, запеканок, грибних страв. Додають її під час виготовлення домашніх квасів, чаю та інших напоїв.
Як приправа орегано використовується як сушене, подрібнене листя й суцвіття. Вона чудово поєднується з іншими спеціями: майораном, чебрецем, розмарином. Зберігають орегано в сухому темному місці, у закритому посуді.
Корисні властивості Орегано
Крім неперевершених смакових якостей, орегано ще відомо, як цілющий засіб. Листя цієї рослини дуже багате на антиоксиданти. В одному грамі орегано міститься вчетверо більше антиоксидантів, ніж у чорниці, у 12 разів більше, ніж в апельсинах і в 42 рази більше, ніж у яблуках. Ця приправа є джерелом багатьох корисних речовин: вітамінів А, С, кальцію, марганцю, заліза, ефірних олій, дубильних речовин, кислот.
Крім того, в орегано міститься багато клітковини, що позитивно впливає на шлунково-кишковий тракт. Вона очищає кишківник, абсорбує токсини та шкідливі речовини, перешкоджає утворенню в жовчному міхурі каменів. Дуже корисно застосовувати орегано в жирних стравах, тоді в організмі менше виділяється жирних кислот. Загалом орегано стимулює травлення, допомагаючи утворенню травних ферментів.
Речовини, що містяться в цій спеції, знижують рівень глюкози, знижуючи ризик розвитку діабету та впливають на серцево-судинну систему. Орегано покращує пам'ять, є джерелом поліненасичених жирів, зокрема Омега-3.
Допомагає орегано та розшарованим нервам, заспокійливо діючи на нервову систему. Дуже корисно вживати орегано на ніч — можна позбутися безсоння, усунути шкідливий вплив стресів. Ця рослина має дезінфікувальні властивості, тому вона може допомогти в разі деяких стоматологічних проблем, ангінах. Для виліплення необхідно пожувати кілька свіжих листиків.
Застосування Орегано
Орегано — корисна рослина. Застосовуючи його в харчуванні, як приправу, можна попутно істотно поправити здоров'я. Найбільша корисна та цілюща якість міститься в свіжому листі, ніж у сушених. Вживаючи листя орегано в чаї, можна позбутися простудних захворювань.
Для приготування чаю необхідно взяти 2 ст. ложки подрібненого, свіжого листя орегано та залити 1 склянкою окропу. Дати настоятися 15 хвилин, вживати в теплому вигляді. Якщо пити цей чай на ніч, можна позбутися проблем із засинанням.
Основні | |
---|---|
Виробник | Жасмин |
Країна виробник | Україна |
Користувацькі характеристики | |
Тип спецій | орегано |
- Ціна: 4,50 ₴