Що таке спеція гвоздика мелена?
Спеція гвоздика — це одна зі спецій, властивих азійським країнам, як-от Індонезія, Індія, Пакистан і навіть деяким країнам Східної Африки. Пряність родом із островів Малуку в Індонезії. Є популярним натуральним ароматизатором, застосовується різними способами в різних напрямках кулінарії та медицини.
Це висушені бутони квітки з дерева Syzygium aromaticum. Належить до сімейства рослин під назвою Myrtaceae. Гвоздика є вічнозеленою рослиною, що росте в тропічних і субротропічних умовах. Використовують різні частини, включно з бутонами, стеблами, листям. Гвоздична олія також славиться своїми лікувальними властивостями.
Гвоздика мелена, як і багато інших спецій, має невелику історію походження. Упродовж 13-го і 14-го століть прянощі транспортували повністю з Індонезії до Китаю, Індії, Німеччини, Африки та Європи. За цей час вона мала високу цінність, тому почалася війна за монополію на виробництво гвоздики та її продаж. Під час середньовічності та сучасності боротьба з островами Малуку велася постійно. Голландці переміг і завоювали контроль над поширенням пряності гвоздики. Купити гвоздику сьогодні не проблема, позаяк спеція дуже важлива комерційна культура в усьому світі.
Гвоздика мелена — застосування
Гвоздика формує кулінарну базу в низці різних азійських кухонь. Саме ця спеція додає стравам глибокий, солодкий аромат і насичений запах. Бутони можна використовувати цілими або меленими.
Прекрасно поєднується з корицею, імбиром, цедрою апельсина та лимона, лавандою, куркумою. Використовується для приготування різних напоїв: лимонади, григ, глінтвейн, какао, кава, чай, алкогольні коктейлі. Поєднуватися в стравах із м'ясом, птицею, рибою та морепродуктами.
Спеція мелена гвоздика — корисні властивості
Гвоздика використовувалася впродовж тисяч років в Індії та Китаї не тільки як спеція та приправа, але і як ліки від багатьох хвороб. У китайській медицині вважається, що спеція має властивості афродизіаку.
- Ефективна під час лікування низки патогенних захворювань завдяки наявності антибактеріальних властивостей.
- Корисна під час борття з раком легких на ранніх стадіях.
- Підходить для захисту органів від впливу вільних радикалів, особливо печінки.
- Застосовується для контролю рівня цукру в крові.
- Використовуваний у разі остеопорозу.
- Зміцнює імунну систему.
- Має больову властивість.
- Застосовується для лікування захворювань ясен і порожнини рота, особливо корисно жування гвоздики.
- Ефективна для зниження головного болю.
- Лікує шкірні захворювання: вугри, рубці, акне.
Гвоздика: калорійність і пилкова цінність
Згідно з національним базом цих поживних речовин для довідки, у 100 грамах спеції гвоздики міститься:
- 6 г білків,
- 65 г вугілля,
- 13 г ліпідів,
- 2 г цукру,
- 33 г харчових волокон,
- 274 кклал
- витамин С,
- тамін
- рибофлавін
- ніацин,
- фолат,
- вітамін В6,
- вітамін В12,
- вітамін А
- вітамін Е,
- вітамін D,
- вітамін К
Деякі біоактивні сполуки були виділені з гвоздичних екстрактів. Деякі з них містять флавоноїди, гексан, метиленхлорид, етанол, тімол, евгенол і бензол. Надає, що ці біохімічні речовини мають різні властивості, включно з антиоксидантними, гепатопротекторними, протимікробними та протизапальними властивостями.
- Ціна: 10,65 ₴