Застосування уцхо-сунелі в кулінарії
Куди ж додають цю пряно-рублинну суху суміш із насіння пажитника? І чому вона "чужа"? Все просто.
У свіжосорваному вигляді пажитник блакитний майже не має аромату. Але варто його висушити та трохи прокалити на сухій сковороді, як пряність тієї години обзаводиться абсолютно чарівним запахом. Як би бере собі "чужий" аромат. Звідси й оригінальна назва на грузинському.
Що ж до застосування, то Уцхо-сунелі кладуть у страви з баранини та риби, щоб підкреслити ніжно-горіховим присмаком смак основного продукту. І ця спеція незамінна для курячого та взагалі пташиного м'яса. Вона робить смак курки, качки, індички та перепелів яскравішим, насиченішим і вишуканішим.
Саме в "шубці" з Уцхо-сунелі запікають бастурму. Її кладуть обов'язково в лобіо й аджику. І якщо хочеться зробити "справжній грузинський" суп, то в каструлю з будь-яким варовом "на перше" досить додати тільки дрібку цієї унікальної прянощі.
Загалом, пажитник (як блакитний, так і селеною) має дійсно безмежні "спеціальні" можливості в кулінарії. Він пом'якшує гостроту каєнського перцю й регулює солодкість паприки. Дає відчуття ситності та "смачної жирності" лобіо. Робить "понад горіховим" смак легендарного грузинського сациві. І надає "істинно кавказьку нотку" найрізноманітнішим стравам.
Уцхосунелі прекрасно поєднується з хмелі-сунелі, рубаною свіжою кінзою, коріандром, червоним перцем, часником і чабером
- Ціна: 17 ₴