Що таке майоран?
майоран — Origanum marjorana, ароматна трава з помірним ароматом і смаком, яка в сушеному вигляді зазвичай застосовується як заміна відомої спеції орегано. Має дуже специфічну історію кулінарного та лікарського використання. Згідно з грецькими міфології, Афродіта — богиня кохання, була величезним шанувальником цієї трави, яка призвела до того, що її використовували для виготовлення любовних зморщок.
Вирощування майорану
Садовий майоран — багаторічна або однорічна рослина. Місце походження — європейське Середземномор'я й Африка. Вирощується в країнах Прибалтики, у Білорусь, Україні, Молдові, на Кавказі. Є два різновиди майорану — дикий і садовий. Висота зрілої рослини — 20-40 см. Ще давні караїни та грецькі вживали майоран як прянощі.
Фото: пряно-ароматна трава майоран
Стебель майорану покривають витягнуте листя, що має гладкі краї. Сама рослина — пухнаста, зеленого кольору із сірим відтінком. Квітки утворюють суцвіття, на кінцях черешків є пензлі, плоди майорана — горішки. Період цвітіння — літо.
майорану потрібен городний ґрунт із гарною кількістю вапна. Навесні майоран висаджують на грядках, закладаючи насіння на відстані 15-30 см один від одного.
Склад і харчова цінність майорану
Вміст ефірної олії в майорані — 1-3,5%. Ефірна олія майора дуже запашна, але компонент, що надає такий сильний аромат, досі не відомий. У олії майорана містяться терпени, каротин, дубильні речовини, вітамін С.
У 100 грамах сушеного майорану міститься:
- 12,7 г білків,
- 7 г жирів,
- 60,6 г вуглеводів,
- 271 ккал
Вітамінний і мінеральний склад трави майоран:
- вітамін А — 0,4 мг
- вітамін В6 —,2 мг
- вітамін С — 51,4 мг
- вітамін Е — 1,7 мг
- кальцій — 1,9 мг
- магний — 3,46 мг
- залізо — 82,7 мг
- цинк — 3,6 мг
- фосфор — 30,6 мг
- тіамін — 0,3 мг
- рибофлавін — 0,3 мг
Користь майорану
- 13an сприяє травному процесу, нормалізує роботу кишечника, покращує апетит.
- Сприяє лікуванню метеоризму, закрепу, діареї та спазм шлунка.
- Чай із майораном заспокоює нервову систему. Його можна використовувати для полегшення безсоння та зменшення стресу, занепокоєння.
- Має сечогінний ефект.
- З майораном приймають ванни та лікують рани з його допомогою.
- Має антибактеріальні, противірусні та протигрибкові властивості.
- Знижує ризик появі таких захворювань, як застуда, корінь, свинячий грип, харчове отруєння та різні інфекції.
- Покращує стан серцево-судинної системи, підтримування нормальний рівень артеріального тиску, що знижує ризик гіпертонії.
- Знижує накопичення холестерину в артеріях, у такий спосіб запобігає серцевим захворюванням.
- У разі додавання до їжі майоран може допомогти знизити ризик розвитку запальних реакцій. А це допомагає в лікуванні астми, лихоманки, зменшує біль у м'язах, головні болі та мігрені.
- майоран використовується для приготування концентрованих добавок або популярних лікарських ефірних олій. Ефірна олія майорана добре відома своєю здатністю заспокоювати нерви, покращувати кровообіг і захищати серце. Він також використовується як природний засіб проти кашлю, депресії, мігрені, головного болю й нервового болю.
майоран у кулінарії
У приготуванні використовують траву, яку косять двічі за літо. У кулінарії використовують висушене листя та квіткові бруньки майорану. Просушують майоран у тіні, у формі пучків, далі бутони та листя розмелюють у порошок і зберігають у герметичній ємності.
Фото: приклади використання майорану в кулінарії
Найбільші виробники спеції — Франція, Угорщина, Німеччина та Австрія. А найякіснішим вважається майоран із південної Франції та Чилі.
На сьогодні майоран — найпопулярніша приправа. Він популярний на кухнях у всьому світі, де його додають до різних супів, тушкованих страв, м'ясних і овочевих страв.
Садовий майоран має сильний пряний аромат, що схожий на запах чебрецю, але з великим відтінком м'якості та солодкості. Використання майора вимагає обережності, потрібно обов'язково витримувати потрібну концентрацію. майоран добре поєднується з розмарином, чорним і білим перцем, імбиром.
Активно застосовується для приготування супів, кнелів, салатів, грибів, м'яса, макаронних виробів, птиці, бобових, риби, сирів, ковбас. Приправа використовується в діабетичному харчуванні, замінюючи сіль. 1381 дуже популярний у польській, словацькій, литовській, латушській, естонської, білорусської кухнях.
Основні | |
---|---|
Тип спецій | Майоран |
- Ціна: 4,50 ₴